Чому відшаровується гель лак?
Кожна дівчина, яка піклується про свій зовнішній вигляд, знає, наскільки важливо мати якісний і акуратний манікюр. Найпопулярнішим рішенням зараз є покриття гель-лаком, яке має ідеальний вигляд протягом кількох тижнів. Іноді трапляється, що гель-лак тріскається і відшаровується від пластини. У цій статті ми розберемо основні причини, чому ж відстає полімерне покриття.
Поширені причини відшарування гель-лаку
Причинами відшарування матеріалу від нігтів стають помилки, допущені майстром під час нанесення покриття, стан здоров'я клієнта і механічні пошкодження в процесі носіння. Розберемо докладніше кожен випадок.
Відшарування гель-лаку з вини nail-майстра
Помилки майстра манікюру можуть бути пов'язані з неправильним підбором продукту або порушенням техніки його нанесення:
- Нерівномірний розподіл покриття. Якщо нанести полімер нерівним шаром, на ділянки нігтя з тоншим покриттям навіть за незначного натискання зростає навантаження, що в кінцевому підсумку призводить до тріщин і відставання лаку.
- Неправильно обрана консистенція гель-лаку. Якщо ослаблену і тонку пластину, схильну до скручування, пофарбувати занадто щільним гелем, покриття проносити досить довго не вийде. Щоб запобігти проблемі, є сенс попередньо провести процедуру зміцнення.
- Недостатня підготовка пластини. Якщо перед нанесенням гель-лаку недостатньо заматувати поверхню натурального нігтя бафом, не повністю прибрати пил після шліфування або погано знежирити пластину, може погіршитися зчеплення лаку з нігтем, що призведе до його розтріскування. Для поліпшення адгезії необхідно ретельно обробити всю площу нігтика праймером, але важливо наносити його тонким шаром.
- Не видалений птеригій. Якщо не повністю видалити тонку шкірку біля кутикули, яка може розростатися до середини нігтя, гель-лак не триматиметься на пластині.
- Затікання гелю на кутикулу. Для майстра-початківця манікюру акуратне фарбування пластини може виявитися проблемним завданням. Якщо недостатньо відсунути кутикулу або нанести багато матеріалу в зоні бічних валиків, полімер у процесі висушування потрапить на шкіру, а це, з великою ймовірністю, викличе відшарування під час носіння. Якщо недостатньо вправності, ділянку біля шкіри найкраще фарбувати тонким пензлем.
- Незапечатаний торець нігтя. Якщо майстер не запечатає краї нігтьової пластини, утворюються повітряні “кишені”, через які гель-лак починає "роздуватися" і швидко відставати.
- Погано просушений матеріал. Однією з частих причин відшарування стає слабка або несправна лампа, що не здатна просушити весь шар матеріалу, тому майстру варто користуватися моделями потужністю від 36 Вт. Негативно позначиться на структурі та стійкості манікюру занадто короткий час сушіння.
Причиною відшарування також можуть стати неякісні матеріали, але досвідчені майстри, які довго працюють у nail-індустрії, добре знайомі з пропозиціями на ринку і для роботи обирають найкращі та перевірені продукти.
Відшарування з вини клієнта
Спосіб життя й особливості організму клієнта також впливають на якість і тривалість носіння гель-лаку:
- Порушення термінів носіння покриття. Якщо несвоєчасно відвідувати манікюрний кабінет, ніготь природним чином відростає, а гель-лак зміщується ближче до краю. У результаті центр ваги також зсувається, тому покриття біля кутикули починає відставати.
- Рід діяльності клієнта. Нігті зі штучним фарбуванням пошкоджуються під час тривалого контакту з водою і мийними засобами, тому якщо ваша робота пов'язана з миттям або прибиранням, не забувайте надягати захисні рукавички.
- Шкідливі звички. Якщо у клієнта є звичка кусати нігті, здирати лак або колупати щось тверде, матеріал буде відшаровуватися завчасно.
- Особливості нігтьової пластини та проблеми зі здоров'ям. Покриття триматиметься гірше на нігтях у разі гормональних збоїв, гіпергідрозу, цукрового діабету та інших порушень в організмі. Приймання антибіотиків, дефіцит вітамінів і мінералів також сприятиме ослабленню нігтьової пластини.
Щоб клієнт залишився задоволений манікюром і успішно носив його протягом заявленого терміну, важливо використовувати матеріали хорошої якості, суворо дотримуватися технології нанесення гель-лаку, враховувати особливості будови нігтів, а також нагадувати клієнту про те, як доглядати за покриттям.