Опік нігтьової пластини

Опік нігтьової пластини

Враження від візиту до манікюрного кабінету можуть бути зіпсованими, якщо під час процедури виникнуть неприємні відчуття, такі як печіння нігтьової пластини. На жаль, термічні чи хімічні опіки – не рідкість, якщо обслуговуватись у недосвідчених фахівців. З'ясуймо, які помилки майстрів призводять до опіків, і обговорімо, як діяти, якщо пластину все ж пошкодили.

Як з'являються і виглядають опіки на нігтях

Опіки нігтів під час манікюру виникають найчастіше через неправильне використання обладнання чи матеріалів. Серед очевидних причин – такі:

  1. Перегрівання нігтьової пластини під час спилювання покриття. Опіки й неприємні відчуття виникають за використання занадто жорстких пилок і фрез, надмірного тиску фрезера на ніготь або при тривалій обробці однієї ділянки. Щоб уникнути подібних незручностей, слід суворо дотримуватися технології зняття та підпилювання. Досвідчені майстри володіють усіма тонкощами підготовки пластини, тому якщо звертатися до перевірених фахівців, ризик пошкодження нігтів мінімальний.
  2. Сушіння гелю або гель-лаку в лампі. Міцне покриття на нігтях із в'язких полімерів формується під впливом інтенсивного світлового випромінювання. Цей процес відбувається в лампі з виділенням тепла, яке іноді спричиняє легке печіння. Якщо нанести занадто товстий шар гелю, матеріал полімеризується активніше, і, відповідно, печіння буде сильнішим. Якщо виникли неприємні відчуття, рекомендується на кілька секунд витягнути руку з лампи й почекати, доки дискомфорт мине. Опік можна отримати, якщо використовувати лампу занадто високої потужності (від 48 Вт і вище).
  3. Реакція на хімічні компоненти матеріалів. Використання засобів (праймерів, баз, розчинників) із занадто агресивним складом може спровокувати опік нігтів. У зоні ризику – жінки з чутливою шкірою та тонкими ослабленими нігтьовими пластинами, а також люди, схильні до алергії. Для манікюру важливо використовувати якісні засоби від перевірених виробників та стежити за умовами їхнього зберігання.

Першими симптомами опіків є сильне печіння, що може переростати в біль, навіть якщо витягнути руку з лампи або припинити обробку абразивними інструментами. Нігті стають надто чутливими: людина відчуває дискомфорт при контакті з гарячою водою або при натисканні. Поява на пластині білих або жовтих плям, ламкість або повне відшарування також свідчать про опіки.

Відновлюємо нігті після опіку

За перших дискомфортних відчуттів важливо припинити всі дії з нігтями – прибрати убік пилку або фрезер, стерти нанесений засіб або вийняти пальці з лампи. Насамперед після опіку потрібно спробувати втамувати біль. Якщо пошкодження невелике, допоможе холодний компрес або занурення пальців у прохолодну воду. Якщо постраждала й шкіра, потрібно обробити її антисептиком, а потім — загоювальною маззю. У критичній ситуації слід звернутися до лікаря, щоб визначити ступінь ураження та розпочати правильне лікування.

За відсутності гострих симптомів достатньо самостійного догляду. Насамперед на певний час доведеться відмовитися від покриття й обмежитися гігієнічним манікюром. Прискорити регенерацію допоможе олійка для кутикули та зміцнювальні сироватки. Дотримуючись наших порад, уже за кілька місяців можна буде спостерігати, як відростає здорова пластина.