Пиляльний манікюр

Пиляльний манікюр

М'який та дбайливий пиляльний манікюр дозволяє підтримувати нігтики у доглянутому стані без великої кількості інструментів. Техніка в списку нейл-процедур з'явилася нещодавно, але вже встигла завоювати популярність. Цей метод є безпечною альтернативою обрізному манікюру. Обговоримо його основні відмінності від інших технологій та розберемося, як саме виконується чищення.

Особливості пиляльної техніки

Пиляльний манікюр вважається найбільш делікатною технікою обробки нігтиків. Його рекомендують для чутливої ​​шкіри, схильної до запалення та подразнень. Для цього методу не потрібні різальні інструменти: замість ножиць та кусачок використовуються спеціальні пилки різної абразивності. Принцип манікюру полягає в поступовому знятті кутикули, полірування шкіри навколо нігтя та самої пластини. Техніка підходить практично кожному та дозволена навіть дітям. До переваг пиляльного чищення відносять:

  • безпеку – метод дозволяє уникнути мікропорізів та подряпин, оскільки він пропонує спилювання зайвого, а не зрізання;
  • гігієнічність – відсутність травм на шкірі зменшує ризик занесення інфекцій;
  • доступність — манікюр можна виконати в будь-якому місці: техніка не вимагає розмочування нігтів, а пилки можуть поміститися навіть у невеликій сумочці або косметичці;
  • довготривалий ефект – за регулярного використання техніки кутикула починає повільніше рости, а шкіра стає гладшою (до речі, згодом чищення займає значно менше часу).

Протипоказань до пиляльного манікюру практично немає, але ця техніка не рекомендується у випадку дуже тонкої шкіри біля нігтів або надмірного розростання кутикули. В останньому випадку пиляльний манікюр зручніше комбінувати з обрізним.

Як виконується пиляльний манікюр – огляд основних етапів техніки

Методика пиляльного чищення проста, але вимагає певної вправності. Майстер повинен навчитися дбайливо працювати пилками, хоча зазвичай це не становить складності. Для процедури найзручніше використовувати пилки з одноразовими змінними файлами. Виконують манікюр у такій послідовності:

  1. Руки ретельно обробляють антисептиком.
  2. Старе покриття знімають спеціальними засобами, а потім – пилкою середньої зернистості (180 грит) коригують довжину та форму нігтів. Щоби пластина не шарувалася, пилочку рухають краєм в одному напрямі.
  3. Пилочкою 180 грит обробляють бічні валики, ніби "стираючи" ороговілу шкіру. Не варто натискати на пилку занадто сильно, рухи мають бути інтенсивними, з невеликою амплітудою, але ніжними.
  4. Пушером або апельсиновою паличкою "відклеюють" кутикулу від нігтя і підіймають її. Далі — пилочкою зернистістю 240-320 грит починають акуратними рухами сточувати зайву шкірку, рухаючись від синуса до синуса.
  5. Полірувальним блоком 1000 грит ретельно оброблюють поверхню нігтя, роблячи її гладкою та блискучою. Додатково можна пройтися бафом й по ділянках навколо нігтиків, щоб уникнути задирок.
  6. На фінальній стадії пил з нігтів прибирають щіточкою й на шкіру масажними рухами наносять олійку.

Пиляльний манікюр – відмінна альтернатива класичному та апаратному методу, що є безпечнішою та гігієнічнішою. Ця техніка потребує навичок, але дозволяє підтримувати руки у доглянутому стані без зайвого стресу для шкіри.