Як доглядати за нігтями та кутикулою?

Як доглядати за нігтями та кутикулою?

У салонах краси надають послуги з професійного догляду за нігтями та кутикулою. Зазвичай відвідувачам пропонують різні варіанти манікюру і педикюру: класичний, апаратний або комбінований. Вибір залежить від уподобань клієнта і стану нігтів. Для роботи майстри використовують спеціалізовані засоби та інструменти. Крім того, фахівці мають відповідні навички, тому процедури проводять швидко та якісно. Завдяки досвіду, вони неозброєним оком розпізнають будь-яку проблему з руками та підберуть найкраще рішення, чи то відновлення нігтьової пластини, корекція форми, видалення врослих нігтів. Якщо немає можливості регулярно відвідувати салон, підтримувати стан нігтів цілком можливо самостійно.

Як доглядати за кутикулою

Доглянута кутикула – важливий елемент манікюру. Здорова шкіра навколо нігтів має бути еластичною та м'якою. Видаляти кутикулу варто регулярно: приблизно один раз на три тижні. Якщо робити це занадто часто, шкірка ростиме швидше, стане твердою і грубою. Неправильне або занадто глибоке обрізання може призвести до травм і навіть запалення нігтьового валика. У салоні майстер зазвичай використовує спеціальні засоби для розм'якшення кутикули й тільки після цього видаляє її. Найчастіше це роблять апаратом, оскільки його дія менше травматична.

У домашніх умовах кутикулу видаляють здебільшого ножицями, вони мають бути продезінфікованими й гостро заточеними. Перш ніж розпочинати обрізання, кутикулу варто зволожити, розмочивши в теплій воді з додаванням ефірної олії або морської солі.

Регулярне живлення шкіри рук і кутикули підтримує природний захисний бар'єр, який порушується через холод, під час контакту з водою і мийними засобами. Щоб уникнути сухості, появи задирок і тріщин, у салоні використовують професійні креми та олійки. Вдома можна застосовувати підручні засоби – оливкову або кокосову олію, олію жожоба, авокадо, виноградних кісточок. Періодично можна робити живильний скраб, додавши в улюблену олію коричневий цукор або кавову гущу.

Правильний догляд за нігтями

Догляд за нігтями зводиться до своєчасного підстригання, надання оптимальної форми та зміцнення за необхідності. Якщо ви носите гель-лак, його не рекомендується самостійно знімати, інакше без досвіду можна серйозно пошкодити пластину. Надстійкі покриття нігтів у салоні видаляють переважно апаратом. Майстер акуратно працює фрезою і не тисне на одне місце занадто довго. Якщо потрапити в манікюрний кабінет немає можливості, для домашнього застосування краще придбати спеціальну рідину, яку потрібно нанести на спонж і витримати під фольгою, після чого дбайливо відчистити гель апельсиновою паличкою.

Укорочувати нігті слід кусачками. Важливо не робити це занадто коротко, інакше пальці будуть дуже чутливими, а в гіршому разі – з'являться болісні відчуття. Для надання акуратної форми не обійтися без пилочки, її потрібно переміщати в одному напрямку, щоб уникнути розшаровування.

Для регенерації пошкоджених нігтів у салоні пропонують лікувальні процедури, такі як покриття нігтів вітамінною базою. Якщо нігті стали слабкими й ламкими, вдома можна використовувати лікувальні емалі та олії для зміцнення. Вони прискорять відновлення пластини та захистять від зовнішнього впливу.

Поради про те, як зберегти нігті здоровими та доглянутими

Щоб зберегти кутикулу і пластину в здоровому стані, дотримуйтеся таких порад:

  • для видалення покриття намагайтеся не використовувати агресивні хімічні засоби з ацетоном, оскільки вони можуть пересушити нігті та кутикулу;
  • не тримайте руки довго у воді, адже рідина розм'якшує нігті та робить їх ламкими. Під час миття посуду та інших домашніх справ надягайте рукавички;
  • не порушуйте термін носіння гель-лаку, щоби пластина не тріскалася через збільшений тиск на відрослий кінець;
  • у разі виявлення проблем, наприклад, грибка на нігтях або запалення кутикули, краще відразу почніть лікування.

Догляд за нігтями та зоною навколо них простіше довірити майстру, але й власними силами можна підтримувати їх в акуратному вигляді. Дотримуючись наших порад, ваші руки завжди будуть здоровими й охайними.