Як відновити нігті після гель лаку?

Як відновити нігті після гель лаку?

Якщо після носіння і зняття гель-лаку зовнішній вигляд нігтів перестав вам подобатися, не варто панікувати – існують різні способи для їх зміцнення та відновлення. Обговоримо, через що може зіпсуватися здоровий вигляд нігтьової пластини, і розберемо найефективніші методи, які допоможуть повернути красу нігтикам.

Пошкоджені нігтьової пластини після гель-лаку – що може стати причиною?

Нігті після покриття гель-лаком часто стають тонкими, м'якими та ламкими, пластина при цьому може трохи пожовтіти або навіть почервоніти в деяких місцях, стати надчутливою до дотиків і зміни температури, наприклад, під час миття рук. Через що це відбувається? Спровокувати проблеми може кілька чинників:

  1. Порушення техніки нанесення гель-лаку. Неправильна підготовка пластини до покриття, занадто товстий шар матеріалу, незапечатані торці, інтенсивний термічний вплив під час сушіння в УФ-лампі можуть серйозно послабити натуральний ніготь.
  2. Застосування неякісних і дешевих матеріалів. Покриття має штучний склад, до якого можуть входити досить агресивні хімічні компоненти. Вони можуть викликати алергічні реакції, пересушувати пластину і порушувати баланс поживних речовин.
  3. Неправильне зняття полімерного покриття. Неакуратні та непрофесійні дії майстра під час спилювання матеріалу, вибір занадто жорстких фрез і пилочок зняття гель-лаку власними силами порушують структуру нігтьової пластини.
  4. Переношування гель-лаку. Носити штучне покриття рекомендовано не більше 3-х тижнів. Порушення термінів загрожує появою тріщин, відшаруванням гелю і розвитком у пустотах сторонньої мікрофлори, відторгненням нігтьової пластини.


Ефективні способи зміцнення нігтів після штучного покриття

Відновлення після тривалого носіння гель-лаку – довгий і кропіткий процес. Це пов'язано з тим, що пластина є ороговілою тканиною, вона регенерує не так швидко, як шкіра. Щоб пошкодженим нігтям повернути колишній стан, необхідно прибрати довжину, відполірувати за можливості поверхню і дати їм відпочити без покриття, паралельно проводячи доглядові процедури.

Ванночки для нігтів

Хороший результат у перспективі дають ванночки, їх необхідно робити курсом. Тримати руки в рідині потрібно 15-20 хвилин, це допоможе зволожити нігті й кутикулу, а також поліпшить циркуляцію крові та проникнення поживних елементів у нігтьові ложі для прискорення росту здорової пластини. Для ванночок можна використовувати:

  • морську сіль (розвести 30-40 г солі в половині літра кип'яченої води температурою 40-45 °C);
  • мінеральні олійки (у 4-5 столових ложок обліпихової або оливкової олії додати 4-5 крапель йоду і трохи підігріти на водяній бані);
  • гліцерин (у 200-250 мл води розвести 20 мл гліцерину, можна додати натуральний сік лимона або ложку меду).

Втирання олії

Для догляду за нігтями підходить втирання олій з вітамінами А та Е, що сприяють доволі швидкому відновленню і зміцненню. Це рицинова, мигдальна олія, виноградних кісточок, зародків пшениці та інші. Нанесіть невелику кількість олії на пластину й акуратно втирайте її, приділяючи особливу увагу кутикулі. Повторювати процедуру краще щовечора протягом місяця.


Застосування зміцнювального засобу

Якщо нігті стоншені та ламкі, мають пошкоджену поверхню, можна наносити спеціальний зміцнювач. Засоби зазвичай містять кератин, вітаміни, кальцій та інші корисні компоненти, що проникають у структуру нігтя і роблять його міцнішим. Користуйтеся зміцнювачем 2-3 рази на тиждень для досягнення найкращого результату. Якщо пластина сильно пошкоджена і після нанесення відчувається печіння, рекомендуємо утриматися від засобу, доки найбільш пошкоджені ділянки нігтів не відростуть.


Салонні процедури для відновлення нігтів після полімерного покриття

Щоб відновити натуральний ніготь, можна скористатися допомогою фахівців. У списку салонних послуг для цих цілей передбачені різні процедури:

  1. Парафінотерапія – теплий рідкий парафін наносять на кисті, унаслідок чого активізується кровообіг і покращується стан не тільки шкіри, а й стимулюється ріст і регенерація нігтів.
  2. Біогель – полімер зі щадним складом покриває пластину, заповнюючи будь-які нерівності. Він також служить надійним захистом від зовнішніх факторів.
  3. Лікування методом IBX – спеціальний засіб наносять на пластину, водночас він не залишається на поверхні, а проникає вглиб нігтя, борючись із розшаруванням, шорсткостями та білими плямами. Щоб отримати хороший і тривалий ефект, можливо, варто повторити процедуру кілька разів залежно від стану нігтя.

Щоб підтримувати нігті в здоровому й охайному стані, не забувайте про правильне харчування. Радимо включити в раціон продукти, в яких багато кальцію, білка і вітамінів. Миття посуду та вологе прибирання краще виконувати в рукавичках. Поєднання цих методів і доглядових процедур допоможе повернути нігтям здоров'я і привабливий вигляд після гель-лаку в короткі терміни.