
Як зробити апаратний манікюр
Існують різні техніки манікюру, але на тлі класичного і необрізного вигідно виділяється апаратний. Усі етапи манікюру виконуються спеціальною машинкою (фрезером) з різними насадками. Якщо ви хочете зробити апаратний манікюр самостійно, потрібно мати під рукою необхідні інструменти та володіти правильною технікою.
Апаратний манікюр: чому його обирають все частіше
Манікюр фрезерною машинкою має низку переваг, саме тому його популярність зростає серед майстрів і клієнтів:
- По-перше, апаратний спосіб дає змогу обійтися без ножиць і кусачок.
- По-друге, пристрій з високою швидкістю і точністю обробляє важкодоступні ділянки.
- По-третє, при дотриманні техніки зводиться до мінімуму травмування шкіри на відміну від традиційних методів.
За спостереженнями, після апаратного манікюру кутикула відростає набагато повільніше, ніж під час класичного або обрізного чищення.
Збираємо інструменти для апаратного манікюру
Для апаратного манікюру необхідно придбати найголовніший інструмент – фрезер. Хороша машинка повинна оснащуватися регулюванням швидкості обертів і мати високу потужність. До апарата потрібні насадки, якими обробляють нігті й кутикулу:
- для видалення гель-лаку — циліндричні фрези або насадки, що нагадують качан кукурудзи, які зчищають тверде покриття без пошкодження нігтьової пластини;
- для обробки кутикули й шкіри — кулясті чи тонкі голкоподібні фрези, які акуратно підіймають та видаляють зайвий епідерміс біля основи й бічних валиків;
- для шліфування поверхні нігтя — конічні наконечники.
Стануть у пригоді також апельсинові палички або пушер для відсунення кутикули, а також пилка для більш точного коригування форми нігтів. З косметичних засобів обов'язковий антисептик для обробки рук перед процедурою та олійка для живлення і зволоження шкіри після манікюру. Щоб руки й робоче місце залишалися чистими, знадобиться щітка для змахування пилу (додатково можна придбати настільну витяжку).
Покрокова інструкція до апаратного манікюру
- Підготовчий етап. Які конкретні дії потрібно виконати майстру, залежить від стану нігтів і побажань клієнта, але першим кроком завжди є обробка рук антисептиком. Це важливо, щоб не занести інфекцію.
- Обробка пластини. Якщо на нігтях є покриття, його акуратно знімають фрезою, а потім — прибирають довжину (за необхідності). Щоб надати нігтику бажаної форми, його коригують пилкою.
- Обробка кутикули. Тонку шкірочку акуратно "зішкрябують" з поверхні нігтя апельсиновою паличкою (або пушером). Далі голкоподібною насадкою її підіймають, рухаючись у напрямку від основи до кінчика нігтя, ретельно обробляють лунку і бічні пазухи, зачищають птеригій. Наприкінці насадкою "кулька" проходять по самій кутикулі та валиках, не зачіпаючи пластину.
- Підготовка до покриття. Щоб забезпечити якісне зчеплення матеріалу з поверхнею нігтя, її потрібно ретельно відшліфувати конусною або циліндричною фрезою. Рухи при цьому мають бути плавними без сильного натиску. Перед покриттям потрібно прибрати весь пил з нігтів і зони навколо них.
- Полірування. Якщо покривати нігті не потрібно, у попередньому кроці немає потреби. Замість нього — встановлюють на апарат м'яку насадку і на низькій швидкості відполірують поверхню з олією до блиску. На шкіру навколо нігтів також потрібно нанести по краплі олії та втерти масажними рухами, щоб уникнути пересихання цих ділянок.
По завершенню процедури робочі насадки знімають і очищають від пилу, обробляють дезінфекційним розчином (найкраще витримати їх у ємності із засобом близько 20 хвилин). Фрези обполіскують, висушують і стерилізують в автоклаві або аналогічних установках.
Поради щодо роботи з фрезером для успішного манікюру
Щоб манікюр пройшов успішно, починайте обробку з низьких обертів, поступово збільшуючи швидкість. Не тисніть на насадки й не притискайте їх сильно до нігтя, намагайтеся утримувати фрези паралельно пластині й не затримуйтеся на одній ділянці, щоб уникнути опіків чи пропилів. Виконуючи всі рекомендації та слідуючи технології, ви зможете підтримувати свої нігтики в ідеальному стані самостійно.