Якою фрезою знімати гель лак?

Якою фрезою знімати гель лак?

Найшвидший спосіб привести нігті до ладу – використовувати апарат для манікюру з відповідною фрезою. Насадки розрізняються за матеріалом, формою і структурою поверхні, у кожної з них – певне завдання. Одні насадки застосовують для обробки нігтьової пластини, інші – для кутикули та птеригія. Для зняття гель-лаку важливо взяти відповідну фрезу, оскільки неправильно обраний інструмент може пошкодити нігті та спричинити дискомфортні відчуття клієнту. Майстрам-новачкам нігтьового сервісу важко зорієнтуватися в асортименті насадок, тому пропонуємо поговорити докладніше про те, яку краще брати фрезу для зняття старого покриття.

Чому гель-лак краще знімати фрезою – переваги перед іншими способами

Використання спеціальних розчинів для розмочення покриття загрожує пересушуванням кутикули й нігтьової пластини, розшаровуванням і ламкістю, оскільки їх виготовляють на основі ацетону. Найбезпечніше зняття полімерного покриття – методом спилювання. За правильного підбору насадок і вмілих дій майстра ймовірність пропилів зводиться до мінімуму, до того ж на нігтях залишається базовий шар. У моделях з лазерним заточуванням під час контакту з пластиною насадка і зовсім провертається, тому абсолютно не травмує пластину. Майстри цінують те, що з використанням фрези процес проводиться набагато швидше: для обпилювання на всіх пальцях знадобиться не більше 15 хвилин. У підсумку повна процедура відбувається швидше, і відповідно з'являється можливість звільнити додатковий час.

Які бувають фрези: оптимальні рішення для спилювання штучних покриттів

Вибір фрези для обпилювання залежить від кількох чинників:

  • товщини та щільності шару гель-лаку на нігтях;
  • чутливості шкіри клієнта;
  • досвіду і навичок майстра.


Відповідні фрези за матеріалом

Для спилювання верхнього покриття нігтів ідеальні твердостопові та керамічні фрези:

  1. Насадки з металевих сплавів доступні за ціною і дуже міцні. Їхній термін служби – близько пів року, для дезінфекції можна використовувати будь-які антисептичні розчини. Гель-лак знімається такими фрезами у вигляді дрібної стружки, яку легко прибирати. Аксесуари зі сталі та інших металів ідеальні для товстих шарів лаку.
  2. Керамічні – довговічні та термостійкі, служать до двох років. Вони не нагріваються під час використання, тому виключають опіки. Завдяки гарним різальним здібностям фрези з кераміки гладко ковзають поверхнею і не вібрують, залишають пластину ідеально рівною, а покриття перетворюють на пил, тому майстрам рекомендується надягати захисну маску під час обпилювання.

Кольорове маркування фрез для зняття гель-лаку

Фрези позначають різними кольорами залежно від ступеня абразивності, або, простіше кажучи, жорсткості. Маркування у вигляді кольорового кільця зазвичай наноситься на основу фрези, яка вставляється в апарат. Саме це дає змогу майстру швидко визначитися з потрібним інструментом, не витрачаючи час на вивчення опису кожної фрези. У твердостопових фрез маркування показує глибину нарізки, а в алмазних – розмір частинок напилення. Зазначимо, що принцип кольорового маркування не універсальний і може трохи відрізнятися у різних виробників.

Зорієнтуватися в маркуванні легко: темні кольори позначають більш жорсткі фрези, які використовують для обробки найтвердіших поверхонь. Для делікатної роботи з ніжною чутливою пластиною підходить жовтий колір, який відповідає фрезам з низькою абразивністю. Червоні насадки застосовують у разі тонкого покриття. Для роботи зі щільними й в'язкими штучними матеріалами, наприклад, з декількома шарами гель-лаку або під час зміцнення пластини, ідеальними є насадки із зеленими та синіми мітками. Максимальна абразивність – у чорних фрез, але їх використовують для грубої обробки та зняття товстого шару матеріалу.


Найефективніша форма фрези

Форма фрези відіграє важливу роль для зняття гель-лаку. Оптимальними є конусоподібні насадки та моделі "кукурудза". У них велика контактна площа з нігтьовою пластиною, що сприяє рівномірному зняттю гелевого шару, а закруглені кінці зводять на мінімум травмування нігтів і шкіри клієнта. Не менш ефективні циліндричні інструменти, особливо на товстому покритті, але їх рекомендують професійним nail-майстрам, оскільки гострі кути в разі недостатнього досвіду можуть поранити клієнта під час обробки пластини в зоні бічних валиків нігтів.

Правильний вибір фрези й дотримання техніки зняття гарантує швидке, ефективне і безпечне видалення гель-лаку без пошкодження натурального нігтя. Підготовлена інформація дає розуміння того, які насадки можна брати за формою, матеріалом і кольоровим маркуванням, щоб прибрати старий полімерний шар.