Отримай -10%
на перше замовлення!
Пройди реєстрацію та отримай знижку.
Свербіж пальців після гель-лаку

Свербіж пальців після гель-лаку

Особливості шелаку

Бажання виглядати доглянуто та елегантно є природнім для кожної жінки. Охайні руки та зі смаком виконаний манікюр — складова частина іміджу багатьох жінок. Гель лак (шелак) дозволяє не просто тримати руки в красі та ідеальному порядку, а й значно рідше звертатися до майстра за коригуванням покриття, адже воно тижнями зберігає свою початкову привабливість. Властивості шелаку характерні як для звичайного лакового покриття, так і для моделюючого гелю.

На жаль, у деяких людей виникає алергія на гель-лак, яка проявляється відчуттями свербежу та лущенням шкіри пальців. На ринку косметичних засобів представлена ••продукція різних виробників: від маститих фірм до ноунейму. Вартісні категорії також різні. Алергія може бути спровокована толуолом, формаліном та іншими сполуками, що містять бюджетні гель-лаки та інших засоби, що використовуються для манікюру.

Шкіра пальців свербить після гель-лаку: чим це спричинено?

Причин появи свербежу пальців після манікюру декілька:

  • фінішне покриття. Цей шар наносять перед кінцевою полімеризацією. При контакті зі шкірою може виникнути контактний дерматит, який супроводжується висипаннями, що сильно сверблять;
  • склад для видалення старого покриття. У процесі є контакт не тільки з нігтьовою пластиною, а й з прилеглою ділянкою шкіри. Дотик досить тривалий, близько 15 хвилин, іноді доводиться повторити процедуру. Тому іноді виникає лущення шкіри навколо нігтя;
  • алергія на ультрафіолетове випромінювання під час використання УФ-ламп. Інтенсивність впливу променями набагато вища, ніж від сонця у ясний день. Тим паче, що покриття кількома шарами передбачає багаторазове сушіння під лампою;
  • гель лак. Цілком можливе зараження грибковою інфекцією. Тому майстер повинен суворо дотримуватись правил дезінфекції, щоб інструменти, якими він користується, не стали джерелом патогенної мікрофлори та грибка.

Нерідко причиною того, що пальці сверблять після манікюру, стає сухість і чутливість шкіри, яка одразу реагує на вплив хімічних речовин розтріскуванням, лущенням і свербежем. Чи можливо відрізнити інфекційне захворювання від алергії? При інфекції часто виникають абсцеси, уражається якийсь один ніготь (кілька — дуже рідко). Ознака алергічної реакції — поширене ураження нігтів та навколонігтьового простору на всіх пальцях, де було нанесено покриття.

З усіх перерахованих причин найпоширенішою є алергія. Якщо шкіра пальців набрякла і свербить, то, швидше за все, це гіперчутливість до будь-якого препарату. Щоб подібних неприємностей не було, важливо підібрати гарний професійний салон, який працює тільки зі сертифікованими препаратами.

Як майстру уникнути респіраторної та контактної алергії?

Декілька корисних порад для майстрів, яким доводиться постійно працювати з потенційно небезпечними складами:

  • працювати в рукавичках — це допомагає захистити шкіру рук;
  • для захисту дихальних шляхів використовувати спеціальну витяжку-пилосос;
  • при роботі користуватися захисними засобами: фартухом, окулярами, шапочкою для волосся. Бажана дезінфекція одягу після кожної людини, яку обслуговували. Заміна або, у крайньому разі, очищення маски необхідне з такою самою періодичністю;
  • відвести спеціальне місце для засобів, що використовуваються у роботі, тримати їх постійно біля себе — не слід;
  • регулярно виконувати вологе прибирання у приміщенні, провітрювати кімнату. Повсякденне прибирання слід проводити двічі на день, генеральне — не рідше, ніж 1 раз на тиждень;
  • користуватися виключно якісними матеріалами;

Важливо також дотримуватись питного режиму. Звичайно, пити воду потрібно не безпосередньо на робочому місці.

Свербіж пальців після манікюру: що робити?

Такі симптоми, як свербіж і стягнутість шкіри, почервоніння, лущення можуть бути причиною і алергічної реакції, й інфекційного ураження. Щоб прояснити ситуацію, необхідно звернутися до алерголога або дерматолога. Наявність чи відсутність грибка підтверджує дослідження зіскрібка, а спеціальний аналіз крові допомагає виявити алергію. Вживання своєчасних заходів дуже важливе, оскільки без лікування можуть з'явитися ускладнення у вигляді пухирців та виразок на шкірі. Однак, якщо виявлено алергію, необхідно насамперед припинити контакт з алергеном, тобто з гель-лаком. Позбутися покриття можна вдома або в салоні.

Як лікувати алергічний дерматит?

Насамперед, це використання спеціальних препаратів. Добре допомагає Феністил-мазь, а також спеціальні таблетки як традиційні, так і нові: Алерзил, Лоратадин, Зодак, Кларітін і т.д. Вибір антигістамінів дуже широкий, для придбання цих препаратів в аптеці — довідка від лікаря не потрібна.

Якщо препарати з категорії протиалергічних виявилися малоефективними, призначають кортикостероїдні засоби. Це своєрідна «важка артилерія» — ліки, які потрібно використовувати протягом найкоротшого часу. Кортикостероїди призначає лікар. Самолікування та експерименти з гормональними мазями неприпустимі, оскільки підвищується ймовірність побічних ефектів.

Впоратися з алергічною реакцією на гель-лак допомагають і народні засоби:

  • тримати руки у відварі лаврового листа;
  • пити відвар лаврового листа.

Разом зі засобами місцевого впливу на уражену шкіру використовують ентеросорбенти, що дозволяють вивести з організму алергени та токсичні речовини. Якщо після нанесення гель-лаку або УФ лампи сверблять пальці рук, роздратована кутикула, набрякнула шкіра, не можна забувати про ефективні засоби, які допоможуть швидко вгамувати свербіж і змусять забути про неприємні відчуття.